Impakt naukowy

Impakt naukowy

Nauka a społeczeństwo

Nasza społeczność akademicka skupia się na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem w środowisku akademickim, społeczeństwie i biznesie.

Chcemy, aby impakt naukowy naszych badań przyczyniał się do tworzenia bardziej świadomej, innowacyjnej i zrównoważonej przyszłości.

Nasza misja nie ogranicza się jedynie do generowania nowej wiedzy. Sprawiamy, że nasze działania są komunikowane w sposób bardziej dostępny i zrozumiały dla społeczeństwa, równocześnie wyraźnie podkreślając praktyczne zastosowanie naszych badań.

Non-fiction

Nasze publikacje

Śniadanie z nauką

Eksperci UEW w mediach

Kobiety w nauce

Mentoring naukowy

Nasze oddziaływanie naukowe jest podstawą wielu dodatkowych aktywności Uczelni

Dolnośląski Festiwal Nauki to wydarzenie ukierunkowane na upowszechnianie nauki, inspirację do naukowego odkrywania, budowanie wspólnoty zainteresowanej nauką oraz wspieranie rozwoju intelektualnego i społecznego.

Nasza uczelnia jest jednym z największych organizatorów Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Co roku przygotowujemy kilkadziesiąt wydarzeń naukowych dla pasjonatów nauki w wieku od czterech do stu lat.

Dolnośląski Festiwal Nauki na naszej Uczelni we Wrocławiu odbywał się w dniach 18-22 września 2023 r. Dzięki pracownikom naszego uniwersytetu goście festiwalowi wkroczyli do fascynującego świata badań, doświadczeń i eksperymentów!

W tegorocznej edycji UEW zaprezentował aż 58 wydarzeń, m.in.:

Z pewnością Dolnośląski Festiwal Nauki przyniósł wiele cennych doświadczeń i inspiracji uczestnikom naszych imprez.

Fotorelację z wydarzeń, które odbyły się na naszej uczelni możecie Państwo obejrzeć tutaj.

Noc Innowacji to nowatorskie wydarzenie z obszaru popularyzacji nauki i wdrożeń – skierowane zarówno do studentów i pracowników, jak też do wszystkich zainteresowanych tematyką szeroko rozumianej innowacyjności.  

20 października 2023 Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w wieczorze pełnym niespodzianek i inspirujących warsztatów:

„Wisienką na torcie” dla wszystkich uczestników wydarzenia była degustacja efektownych potraw kuchni molekularnej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z wydarzenia.

Organizator: Centrum Promocji UEW

Wsparcie: DTHUB, inQUBE UEW, Biuro Karier CWB

Impakt Dolny Śląsk jest kwartalnikiem Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu funkcjonującego pod tą samą nazwą, adresowanym zarówno do jednostek publicznych, jak i środowiska dolnośląskiego biznesu oraz wszystkich odbiorów zainteresowanych społeczno-gospodarczym rozwojem Dolnego Śląska.

Celem czasopisma jest diagnozowanie wyzwań i dostarczanie aktualnych analiz o szczególnym znaczeniu dla społeczeństwa Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski, na podstawie wyników badań naukowych prowadzonych w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także inicjowanie dyskusji na tematy gospodarcze oraz kreowanie rozwiązań w obszarze transferu wiedzy pomiędzy sektorem nauki, jednostkami publicznymi i przedsiębiorstwami.

Autorami publikacji są zarówno pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jak i przedstawiciele środowiska biznesu, samorządu lub dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczej.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to ogólnopolski projekt edukacji ekonomicznej dzieci prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i innymi uczelniami.

Ideą Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest popularyzacja wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej oraz rozwijanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród dzieci już od najmłodszych lat. Oferta edukacyjna EUD skierowana jest do uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych

Więcej informacji: 

Akademia Młodego Ekonomisty to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej prowadzony przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i innymi uczelniami.

Do udziału w AME zapraszamy uczniów:

  • klas 7. i 8. szkół podstawowych
  • klas 1. i 2. szkół ponadpodstawowych

Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży i zachęcanie jej do bliższego zainteresowania się zagadnieniami ekonomicznymi oraz rozwijaniem umiejętności pracy w zespole.

Udział w projekcie jest nieodpłatny. Jedynym ograniczeniem jest rok urodzenia (2005-2009).

Zajęcia odbywają się w cyklu semestralnym. Każdy semestr składa się z sześciu spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Spotkania realizowane są w określone poniedziałki w godzinach 18:00-19:30.

Wejdź na stronę www.gimversity.pl i dowiedz się więcej o projekcie.

Szczegółowych informacji o edycjach organizowanych przez UEW we Wrocławiu udziela
dr Wioletta Turowska
tel. 71-36-80-768
tel. kom. 602226747
E-mail: [email protected]

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu stworzył uczniom szkół średnich wyjątkową okazję do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych wykładach, ćwiczeniach i spotkaniach akademickich.

Projekt ma na celu przybliżyć maturzystom specyfikę studiów ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowego klimatu naszego Uniwersytetu.

Młodzież jeszcze przed maturą może nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, ale także metodami kształcenia, perspektywami zawodowymi oraz życiem studenckim dzięki:

  • zajęciom prowadzonym przez kadrę naukowo-dydaktyczną uczelni (Liderzy wiedzy),
  • prelekcjom z praktykami biznesu, absolwentami Uniwersytetu (Liderzy sukcesu),
  • spotkaniom ze studentami zaangażowanymi w działalność organizacji i kół naukowych (Liderzy aktywności).

Zostań studentem przed maturą!

Więcej informacji o projekcie oraz lista szkół objętych patronatem na: link dostępny wkrótce

Celem działalności Uniwersytetu III wieku TW jest aktywizacja seniorów i włączenie ich do systemu ustawicznej edukacji oraz troska o zachowanie i powiększanie ich intelektualnej, psychicznej i fizycznej sprawności.

Nasi Słuchacze uczestniczą w wykładach audytoryjnych z różnych dziedzin wiedzy, zdobywają umiejętności w zakresie obsługi komputera i znajomości języków obcych oraz uczestniczą w zajęciach sportowych. Ponadto kształtują swoje umiejętności w ramach treningu pamięci i warsztatów artystycznych.

Słuchacze UTW Integrują się i rozwijają swoje zainteresowania w 17 sekcjach zainteresowań takich jak: CHÓR „APASJONATA”, SEKCJA HAIKU, SEKCJA KULTURY I SZTUKI, SEKCJA MEDYCZNA, SEKCJA MIŁOŚNIKÓW POEZJI, SEKCJA MODY I URODY, SEKCJA ORGANIZACYJNO – INFORMACYJNA, SEKCJA PRZYRODNICZO – OGRODNICZA, SEKCJA SPORTOWA, SEKCJA TURYSTYCZNA, SEKCJA WOLONTARIATU, SEKCJA WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI ZEWNĘTRZNYMI I FINANSÓW, SEKCJA WYSTAWIENNICZA, SEKCJA ŻYWEGO SŁOWA, SEKCJA KSIĄŻKI „CZYTACZE”, SEKCJA FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ i  SEKCJA SZTUKI UŻYTECZNEJ.

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia